Berova Klinik

Neredeyiz ?

ResepsiyonBerova Klinik, Lefkoşa’nın Çağlayan Bölgesi’nde tarihi şehir merkezine çok yakın bir konumda olan Ülkü Sokak’ta bulunmaktadır. Çağlayan Mahallesi birçok kurum ve kuruluşa ev sahipliği yapan şehrin önemli bölgelerindendir. Çağlayan Mahallesi bu nedenle  adanın tarihinde olduğu gibi günümüzde de önemli yerini korumaktadır.

Kimiz ?

Berova Klinik, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği olarak faaliyet göstermektedir.Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanlığı’na Klinik olarak tescil edilerek 2014 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir. Sağlık Merkezimiz  Dr Kandemir Berova sorumluğunda hizmet vermektedir.

Nasıl bir sağlık hizmeti ?

Hastalarmızın sağlık sorunları profesyonel olarak çözümlenmeye çalışılırken daima diyalog yöntemi tercih edilir. Bazı rahatsızlıkların tedavilerinde mesleğin doğası gereği farklı yöntemler mevcut olabilir. Bütün faktörler göz önünde buludurularak hastayla birlikte en uygun yaklaşım benimsenir. Sağlık hizmeti karşılıklı güven esasına dayanır. Hastanın tetkik ve tedavileri yapılırken en doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi mesleki etik kurallar çerçevesinde ön planda tutulur. Temel felsefemiz hastalıkları sağlatımda hastaya uygun tedavileri  yaparak onun hayat kalitesini yükseltmesine katkı yapmaktır.  Hizmet verirken Kıbrıs’ın geleneksel misafirperver sosyo-kültürel yapısı korunur. Bu açıdan klinik personeli hastaları her zaman sıcak ve güler yüzlü bir şekilde karşılar ve hizmet verir.

Klinik mimarisi nasıl ?

Dış Mimari

image

Dış mimarisi 1950’leri yansıtan kliniğin iç donanımı Avrupa standardındadır.Kliniğin hemen önünde hastalara ait 5 araçlık park yeri mevcuttur. Engellilerin kolayca klinik iç bölümlerine ulaşabilmesi rampa ile mümkün kılınmıştır. Geniş dış mekan hastalarımıza rahat hareket etme imkanı vermektedir. Kliniğin merkezi konumu ve kolay ulaşılabilirliği bu şekilde de desteklenmiştir.

İç Mimari

Muayene

Oda kapıları 110 cm genişlikte olup rahatça geçişlere olanak sağlamaktadır. Engelli tuvaleti mevcuttur.Kliniğimiz merkezi ısıtma sistemi ile kış aylarında oda sıcaklığında hizmet vermekte olup yaz ayları için de en uygun soğutma sistemine sahiptir. Olası elektrik kesintilerine karşı otomatik devreye giren jeneratörle hizmetler güvence altına alınmıştır.  Hastalarımızın rahat hissetmesi için merkezi müzik sistemi de dahil olmak üzere iç mimari tasarıma ve ergonomiye azami önem verilmiştir.

Kliniğin geçmişi nedir ?

Berova Klinik Resmi Logosu

Klinik olarak 2013 yılının son aylarında yoğun restore edilen bina Dr. Kandemir Berova’nın dedesi Hüseyin Özdemir tarafından 1950’lerde inşa edilmiş ve ikamet amaçlı kullanılmıştır. İlk öğretim müfettişi olan Özdemir Beyin iki oğlu ve bir kızı vardır. Oğulları, Dr. Niyazi Özdemir ve Dr. Kandemir Özdemir evden hekim olarak yetişmiş, uzun yıllardan beridir Almanya’da meslek icra etmektedir . Kızı Tülin Berova’ın her iki oğlu, Dr. Özdemir Berova ve Dr. Kandemir Berova da ayni evden hekim olarak yetişmiştir. Dr. Kandemir Berova halen şimdiki kliniğin sorumlu hekimidir.

ozdemirailesi
Özdemir Ailesi – Soldan sağa : Hüseyin Özdemir, Fatma Özdemir, Dr. Niyazi Özdemir, Dr. Kandemir Özdemir, Tülin ( Özdemir ) Berova
< Fotoğraf 1950’lerde bugünkü kliniğin önünde çekilmiştir >
Özel Berova her iki oğlu ile birlikte . Sağında ayakta Dr. Özdemir Berova, solunda Dr. Kandemir Berova < Fotoğraf 1970’lerin sonlarında bugünkü kliniğin önünde çekilmiştir >